Aký bol náš prvý rok

Milí priatelia,

Na začiatku roka si dovolíme veľmi stručné zhodnotenie našej minuloročnej činnosti, aby ste mali ucelený prehľad o našich aktivitách.

V roku 2013 sa nám podarilo zachrániť a nájsť nové, či dočasné domovy 42 psíkom a 16 mačičkám, viacerí z nich sa k nám dostali v zúboženom stave. Pre šteniatko Rexynku, ktorej deti dolámali prednú a zadnú labku a neskôr sa zistilo, že aj hornú čeľusť, sme našli úžasný domov. Rexynka dnes už Eby chodí na rehabilitačné plávanie do psích kúpeľov a majiteľkina dcéra, ktorá má kurzy masáže a terapie psov s nou pravidelne cvičí, takže je doslova v tých najlepších rukách. Určite si mnohí spomeniete aj na malú fenku shitzu Kvetku od množiteľa, na kokeršpaniela Emilka, ktorý bol vyhodený v bedničke previazanej špagátom a kartónmi ( a ktorý je mimochodom ešte stále na adopciu) alebo na malého slepého Vuka, ktorého sme našli nedávno úplne vychudnutého s veľkou ranou na zadnej nožičke. Pre týchto psíkov sme usporiadali zbierku, pretože náklady na veterinárnu starostlivosť boli veľmi vysoké. Vďaka vašej podpore a finančným príspevkom sa nám podarilo vyzbierať dostatok peňazí na to, aby mohli byť dôkladne liečení. Zbierka na Vuka ešte stále prebieha.

Financie veľmi potrebujeme, psíkov je stále veľa a každý potrebuje odčervenie, očkovanie, kastráciu. Kastrovať našich psíkov považujeme za veľmi dôležité, všetky dospelý psíkovia ktorých momentálne ponúkame na adopciu ( Emilko, Bertík, Jack, Jill, Lola, Maci) sú kastrovaní, čím sa snažíme znížiť počet ďalších nechcených šteniatok.

V roku 2013 sme sa zúčastnili na jarmoku Simon Júda, kde sa vyzbieralo krásnych 880 eur, usporiadali sme našu prvú aukciu, ktorá mala veľký úspech. Vyzbierané peniažky sme použili na veterinárne ošetrenia, liečbu, krmivá a prevozy našich zverencov a na oplotenie nášho Dočasného azylu pre psíkov. Ku jeho dokončeniu ešte potrebujeme postaviť pár kotercov.

Na záver by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí nám prispeli finančným príspevkom jednorázovo, alebo nás podporujú pravidelne buď finančnými alebo materiálnymi darmi. Veľké ďakujem patrí aj dobrovoľníkom a našim pravidelným dočaskárom. Za každú pomoc sme veľmi vďační a budeme radi ak nás budete podporovať aj naďalej. ĎAKUJEME!

Dúfame, že sa nám v novom roku podarí spoločnými silami zachrániť ešte viac opustených zvieratiek, aby bolo šťastných psíkov a mačičiek stále viac a tých opustených stále menej!